Black Friday nedir? Black Friday 2021 indirimleri ne zaman? - VaryantSoft

Black Friday nedir? Black Friday 2021 indirimleri ne zaman?

Black Friday çoğumuzun yılın bu dönemlerinde mağaza vitrinlerinde, online alışveriş sitelerinde gördüğü, büyük indirimlerin uygulandığı gün olarak bilinir. ‘Black Friday nedir, Black Friday ne zaman ortaya çıktı, Black Friday 2021 ne zaman başlıyor‘ sorularını merak eden kişiler, internet üzerinden araştırma yapmaya başladı. Peki yılın bu dönemlerinde karşımıza çıkan Black Friday tam olarak nedir ve nereden çıkmıştır? Dilimizde Kara Cuma veya Efsane Cuma olarak karşılık bulan Black Friday, ABD’de Şükran Günü’nden sonraki ilk cuma günü başlayan, mağazaların ürünlere büyük indirim uyguladığı, yılın en büyük alışveriş günlerinden biri olarak tanımlanır. Büyük alışveriş fırsatlarının ve indirimlerin uygulandığı Black Friday, özellikle Amerika’da Noel alışveriş sezonunun başlangıcı olarak bilinir. Amerika’da başlayan ancak neredeyse tüm dünyaya yayılan Black Friday, internetin sağladığı olanakların gelişmesi ve e-ticarete olan ilginin artması ile birlikte, online alışveriş sitelerinde karşımıza çıkmaktadır.

Black Friday 2021 indirim günleri ne zaman başlıyor?

Yılın Kasım ayının son Cuma günü uygulanan Black Friday indirimleri bu yıl, 26 Kasım Cuma günü başlayacak. Mağazaların şimdiden hazırlıklarını yapmaya başladıkları ve satın alma motivasyonunun en üst düzeye ulaşacağı bu dönemde mağazalar arası rekabet artarken, satıcılar da cirolarını yükseltecek. Peki e-ticaret girişimcileri için büyük bir fırsat olan Black Friday indirimi hangi mağazalarda var?

Black Friday 2021 (Efsane Cuma) indirimleri hangi mağazalarda olacak?

Trendyol, Hepsiburada, Gittigidiyor, Morhipo, N11 gibi e-ticaret mağazalarında Black Friday indirimleri uygulanacak. Çoğunlukla ürünlerin yarı fiyatına indiği bu indirim günlerinde mağazaların rekabet oranları ile birlikte satışlardan elde edilen ciro da artmaktadır.